aranżacja łazienki
Łazienka

Aranżacja łazienki w roku 2019

Obserwując aranżacje i produkty jakie były modne w ostatnich sezonach możemy pokusić się o wyprzedzenie nieco przyszłości i stwierdzenie co będzie cieszyło się zainteresowaniem w roku 2019. Z całą pewnością te trendy, które pojawiły się pod koniec ostatniego sezonu będą kontynuowane. Jednym z nich są blaty łazienkowe.

To one są coraz częściej spotykane w łazienkach Polaków. Mogą być one wykonane z różnych materiałów, chociaż największą popularnością cieszą się te z drewnopodobnymi dekorami. To właśnie one idealnie wpisuję się we wnętrza nowoczesne, minimalistyczne i to właśnie one są często jedynym przełamaniem ich surowości. Prognozuje się, że blaty będą jeszcze chętniej wykorzystywane w aranżacjach łazienki a także, że coraz częściej będą wybierane te szklane czy stalowe.

To one bowiem wyglądają najbardziej spektakularnie i coraz więcej osób to docenia. Blat jest nie tylko elementem funkcjonalnym, ale i designerskim. Z całą pewnością najlepiej prezentuje się w połączeniu razem z umywalką nablatową z wyższym rantem.

aranżacja łazienki

Gorący trend – niski brodzik

Kabiny prysznicowe są częstym wyborem Polaków. W nowoczesnych łazienkach sprawdzają się idealnie, nie tylko bowiem są praktyczne, ale i estetyczne. I ich wygląd jednak zmienia się z biegiem lat. Kiedyś dużą popularnością cieszyły się te z wysokim brodzikiem. Dziś coraz częściej wybierane są te z niskim brodzikiem. Wyglądają nie tylko bardziej estetycznie, ale także nie pomniejszają optycznie wnętrza. Coraz więcej osób wybiera kabiny otwarte typu Walk In.

Kabiny te mają co najmniej jedną ściankę otwartą. Nie tylko są designerskie, ale także i nie ma żadnej bariery podczas wejścia do nich. Sprawdzają się zarówno nie tylko ze względu na estetykę, ale także i funkcjonalność. Bez problemu mogą bowiem korzystać z nich osoby starsze, niepełnosprawne lub takie, które mają problemy z motoryką.

Wnętrze w stylu retro

Pomimo, że najczęściej łazienki Polaków są minimalistyczne i nowoczesne, to jednak coraz chętniej wybierane są elementy, które inspirowane są poprzednimi epokami. Wnętrza retro cieszą się sporym zainteresowaniem. To właśnie bowiem one są „jakieś” i mają swój niepowtarzalny styl i charakter. Coraz więcej producentów wprowadza na rynek kolekcje vintage.

Dotyczą one nie tylko baterii, ale także coraz częściej ceramiki sanitarnej, mebli czy dodatków. Wnętrze retro tak naprawdę są ponadczasowe, nigdy nie wyszły z mody i raczej nigdy się nie znudzą. Jest to jeden z tych trendów, dzięki któremu łazienka będzie wyglądała dobrze dziś a także i za dziesięć lat.