łazienka
Łazienka

Duża łazienka – jak ją urządzić?

Większość osób posiada małe łazienki, które zazwyczaj są wyzwaniem aranżacyjnym. To właśnie o nich powstało już wiele artykułów, poradników, które mówią wprost co zrobić, by to pomieszczenie było funkcjonalne, ale i estetyczne. Duża łazienka może być także wyzwaniem. Jednak mamy do wykorzystania dużo większą przestrzeń. Co zrobić by jak najlepiej pokazać potencjał jakie się w niej znajduje?

 

Aranżacja dużej łazienki

Duża łazienka jest marzeniem wielu osób. Jeśli ma powierzchnię większą niż 12 m2, możemy mówić wręcz o salonie kąpielowym. Z całą pewnością w takim wnętrzu można wstawić meble, o których zawsze marzyliśmy, czy elementy wyposażenia, które są większe. Nie musimy się przy takiej przestrzeni tym za bardzo przejmować. Warto jest postawić na elementy, które są wygodne i pasujące do naszego poczucia estetyki.

Chyba pierwszym takim elementem jest przestronna wanna. Nie musi być to model przyścienny czy narożny. Możemy pozwolić sobie na niezwykle efektowną i wygodną wannę wolnostojącą. Jest ona nie tylko praktyczna, ale i także może stanowić efektowny element wystroju. Oczywiście decydując się na wannę wolnostojącą warto jest zamontować w jej pobliżu także i baterię. Modele baterii wolnostojących są droższe i bardziej skomplikowane podczas samej instalacji, jednak warto zrobić to dla ostatecznego efektu.

duża łazienka

Wanna i prysznic w jednej łazience?

Marzeniem wielu jest to by móc mieć w swojej łazience zarówno kabinę prysznicową jak i wannę. Każdy z domowników może preferować inny rodzaj kąpieli. Jedne osoby wolą korzystać w sposób szybki z prysznica, inne natomiast wolą wielogodzinne wylegiwanie się w wannie. Oczywiście uzależnione jest to oczywiście nie tylko od preferencji, ale i od czasu jaki w danej chwili jesteśmy w stanie poświęcić na kąpiel. Idealnie jest, jeśli możemy pozwolić sobie na wstawienie zarówno wygodnej wanny, jak i kabiny.

W dużej łazience możemy pozwolić sobie także na meble typu leżanka, oddzielenie strefy mokrej od suchej a także dodanie do wnętrza dodatków takich jak: obrazy na ścianach, lustra czy dodatkowe oświetlenie.