Łazienka

Jak urządzić łazienkę dla dwojga?

Wydawać się może, że dwie osoby korzystające z łazienki to nie jest dużo. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chcemy wyjść rano do pracy. Zazwyczaj jest tak, że dwie osoby wychodzą w podobnym czasie, i tak też chcą skorzystać z łazienki. Wtedy, gdy mamy oczywiście na to miejsce, warto jest zaaranżować łazienkę dla dwojga!

 

Najważniejsza jest umywalka!

Umywalka jest tym elementem, z którego chce się skorzystać jednocześnie. Na szczęście na rynku są podwójne! Mogą być to dwie oddzielne umywalki, które są umieszczone na tym samym blacie lub wręcz na dwóch innych. Może być to też umywalka podwójna, która jest połączona z sobą. Jest długa na przynajmniej 100 -120 cm. I nad każdą z części znajduje się osobna bateria. Z takiej umywalki mogą bez żadnych przeszkód korzystać jednocześnie dwie osoby. Nie jest to tylko wygodne rozwiązanie, wtedy gdy jest to aranżacja dla dwojga, ale wręcz dla całej rodziny. Taka podwójna umywalka może skutecznie rozładować kolejki i usprawnić wychodzenie z domu do pracy czy do szkoły. Podwójne umywalki mogą być wykonane z różnych materiałów. Dostępne są takie wykonane ze szkła, z ceramiki czy konglomeratu. Oczywiście umywalki nie muszą wyglądać tak samo. Każda z nich może być inna. Jedna może być biała, a druga stanowić dla niej kontrapunkt kolorystyczny i być czarna.

kabina prysznicowa

Kabina czy wanna?

To czy umieścimy w łazience kabinę prysznicową czy wannę, uzależnione jest w dużej mierze od metrażu. Jednak jeśli chcemy urządzić typową łazienkę dla dwojga musimy liczyć się z tym, że kabina czy wanna nie będą najmniejszych rozmiarów. Wanna, z której mogłaby skorzystać para, powinna być długa i wygodna. Warto zwrócić uwagę także na przelew. Najkorzystniej jeśli znajduje się on bowiem na środku.

Polecany sklep – LazienkiABC.pl – Kabiny prysznicowe na każdą kieszeń!

Decydując się na kabinę prysznicową, najlepiej jest wybrać prostokątną. Ich dłuższy bok może wynosić 100, 120 a nawet i 140 cm. Z całą pewnością taką przestrzeń można z łatwością zagospodarować według swoich potrzeb, a także i wziąć prysznic we dwoje. Wybierając kabinę powinniśmy zwracać nie tylko uwagę na jej wymiary, ale i na to z czego została wykonana. Powinna składać się ze szkła hartowanego. Najlepiej jeśli szkło zostało pokryte specjalna powłoką hydrofobową. Dzięki niej czyszczenie kabiny nie jest skomplikowane i pracochłonne. Po skończonym natrysku na szkle nie widać zacieków – co jest niezmiernie ważne.

Decydując się na aranżację łazienki dla dwojga powinniśmy zadbać także o odpowiednie oświetlenie. Jest to ważne, gdy znajdują się tam dwie umywalki lub takie podwójne. Każda z osób korzystająca z łazienki powinna mieć bowiem tak samo dobre oświetlenie.