miski do WC
Łazienka

Jak zadbać o czystość w toalecie?

Toaleta jest miejscem, w którym czystość powinna być na pierwszym miejscu ze względu na jej charakter. Jednym z ważniejszych elementów, jaki się tam znajduje jest miska WC. Na rynku jest ich wiele rodzajów. Różnią się między sobą nie tylko sposobem montażu, ale i wielkością, kształtem a także funkcjonalnością. Wybierając miskę do toalety powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to czy będzie ona bezproblemowa podczas czyszczenia – jest to jedna z ważniejszych cech, a my podpowiadamy jak to zrobić!

miska WC

Miska WC bez kołnierza?

Od kilku lat na rynku dostępne są miski, które nie mają kołnierza wewnętrznego. Wiele osób pewnie zastanawia się nad tym czy jest jakaś różnica między miską z kołnierzem, a taką bez rantu. Różnica jest spora.

Sam rant jest miejscem, które jest trudnodostępne, a groźne drobnoustroje zazwyczaj gromadzą się i namnażają. Rant od strony wewnętrznej pozbawiony jest szkliwienia, ma porowatą powierzchnię, którą bardzo trudno jest idealnie wyczyścić – sklep z miskami do WC www.lazienkiabc.pl/Miski-WC-c267

Miski, które nie posiadają rantu nie mają dodatkowych zakamarków, w których namnażają się zarazki. Rozwiązanie to oznacza także bardziej ekonomiczne spłukiwanie. Czynność ta może zostać wykonana przy użyciu znacznie mniejszej ilości wody. Woda obmywa cala powierzchnię miski.

Miski bezkołnierzowe są nie tylko bardziej praktyczne, ale i ekonomiczne. Zazwyczaj są to modele ciekawe pod względem estetycznym. Ze względu na szeroką ofertę, możemy wybierać spośród misek, które będą idealnie pasowały do wnętrz retro, klasycznych czy nowoczesnych.

Specjalna powłoka ochronna misek

Niektórzy producenci ceramiki sanitarnej wprowadzają na rynek miski WC, które zostały pokryte specjalna warstwą ochronną. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed osadzaniem się zanieczyszczeń, a także spore ułatwienie podczas czyszczenia sanitariatu. Miskę wystarczy umyć ciepłą wodą i wytrzeć miękką szmatką. Nie trzeba w tym celu używać silnych detergentów, które także nie są obojętne dla zdrowia ani środowiska naturalnego.