polska lazienka
Łazienka

Jaki kolor do łazienki?

Kolorystyka ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie a także i wiele innych płaszczyzn. Każdy dokładnie wie, w jakich barwach czuje się dobrze i jakie pasują do jego osobowości. Łazienka jest jednym z tych pomieszczeń, w których kolor będzie miał wpływ na nasze poczucie relaksacji.

Łazienka jest bowiem miejscem, w którym nie tylko chcemy się umyć, ale także i odprężyć po ciężkim dniu. Oczywiście ważne są elementy wyposażenia wnętrza, ale istotna jest także w dużej mierze kolorystyka.

łazienka

Łazienka w kolorze morza

Chcąc się odprężyć często wracamy myślami do czasów, gdy czuliśmy ciepłe promienie słońca na twarzy i wypoczywaliśmy nad morzem. Być może dlatego kolorystyka związana z morzem jest jedną z częściej wybieranych do aranżacji łazienki. Nie ma tak naprawdę dokładnej instrukcji i wytycznych jakie kolory konkretnie mają się tam znaleźć.

Mogą być to kolory od jasnego błękitu do ciemnego i głębokiego granatu. Mogą być to taką różne odcienie zieleni. Można oczywiście łączyć odcienie ciemne z jasnymi. Dzięki temu uzyskamy ciekawą kompozycję. Myśląc o łazience w stylu marynistycznym nie musimy wymieniać od razu całego wnętrza – czytaj więcej na stronie LazienkiABC.pl

Tak naprawdę wystarczą nowe dodatki, które wprowadzą do wnętrza morskiego klimatu. Na ścianach mogą pojawić się morskie plakaty, a nawet nasze wakacyjne zdjęcia.

 

Ponadczasowa biel w łazience

Pomimo tego, że różnorodność kolorystyczna elementów wyposażenia wnętrz jest dziś ogromna to i tak zazwyczaj łazienka w domach Polaków jest jasna. Wnętrze takie wydaje się być większe a także i bardziej sterylne i higieniczne.

Biel wybierana jest także ze względu na to, że jest ponadczasowa. Jest to barwa, która była modna wiele lat temu a także i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić w przyszłości. Elementy białe wydają się być lekkimi i takimi, które nie obciążają za bardzo przestrzeni.

 

Nowoczesna, szara łazienka

Łazienka może być urządzona w taki sposób, jaki sobie tylko wymyślimy. Można zauważyć, że coraz częściej aranżowana jest w kolorze szarym. Szarość uznawana jest wręcz za drugą biel. Jest to barwa neutralna, która ani nie pobudza ani nie uspokaja.

Zdaje się być więc idealnym tłem w momencie, gdy chcemy się delikatnie obudzić rano, a także gdy chcemy wieczorem uspokoić się i wyciszyć.