łazienkowa podtynkowa bateria
Łazienka

Jakie baterie łazienkowe polecają fachowcy?

Współczesny rynek przepełniony jest wieloma typami baterii łazienkowych. Chcąc wybrać te odpowiednie możemy pogubić się w gąszczu ofert. Na pierwszy rzut oka wiele z nich wygląda tak samo lub są podobne, jednak przy bliższym przyjrzeniu się parametrom technicznym zauważyć możemy jak bardzo się różnią.

Przed podjęciem odpowiedniej decyzji, korzystnie jest sprawdzić różnego typu rankingi lub „zasięgnąć języka” i popytać znajomych czy rodziny, jakie mają baterie w domu i czy są z nich zadowoleni. Warto zapytać nie tylko o producenta, ale także o model. Dobre baterie to bowiem takie, które nie tylko wyglądają estetycznie, ale są bezproblemowe podczas czyszczenia i pielęgnacji. Dobrze by przyczyniały się do zmniejszenia zużycia wody. Jest to nie tylko dodatkowy atut, ale i wręcz wymóg w dzisiejszych czasach.

Baterie polecane przez fachowców to modele niemieckie, ale nie tylko! Okazuje się bowiem, że i nasze rodzime marki wcale nie są gorsze. Można je dostać w niższej cenie a funkcjonalnością nie odbiegają od tych zagranicznych.

baterie łazienkowe

Dobre baterie łazienkowe nie mogą być tanie!

Dobre baterie łazienkowe nie mogą być tanie. Spowodowane jest to przede wszystkim użytymi materiałami. Baterie można sprawdzić biorąc je w rękę. Te dobre będą ważyły więcej. Zazwyczaj wykonane zostały z mosiądzu i pokryte chromem. Gdy baterie nie ważą dużo, oznacza to, że do jej wykonania użyto materiałów niskiej jakości.

Baterie, które są godne polecenia wyposażone są w ceramiczne głowice, które odpowiedzialne są za długą i bezawaryjną pracę. Powinny być wyposażone w systemy, dzięki którym podczas normalnego, codziennego stosowania zużyjemy mniej wody nie zauważając tego. Są to perlatory, termostaty czy ograniczniki przepływu wody. Dobrze, jeśli baterie pokryte są specjalną powłoką, dzięki której odporne są na zmatowienie.

Powłoka taka odpowiedzialna jest za bezproblemowe utrzymanie czystości. Jet idealnie gładka, dlatego zanieczyszczenia nie osadzają się tak łatwo i są szybko usuwane. Warto jest więc wydać więcej, by cieszyć się bateriami, które nie tylko są estetyczne, ale i przede wszystkim funkcjonalne.

Fachowcy polecają: LazienkiABC – sklep z bateriami łazienkowymi

Zwróć uwagę na dostępność części zamiennych do baterii

Wybierając baterie w przypadkowych miejscach, możemy kupić produkt nie markowy. Oczywiście cena za baterię „no name”, nie jest wygórowana, jednak nawet po krótkim czasie użytkowania okazać się może, że konieczna jest wymiana niektórych części zamiennych. Jest to niezwykle problematyczne.

Okazać się może, że części są bowiem niedostępne, a te od innych baterii nie pasują. Może się to skończyć nawet koniecznością wymiany baterii na nowe. Korzystniej jest wybrać od razu baterie od sprawdzonych i dobrych producentów.

Decydując się na takie baterie będziemy mieli pewność, że zostały wykonane z dobrych materiałów a także, że w razie takiej konieczności nie będzie problemu z dobraniem do nich części zamiennych. Wybierając baterię od sprawdzonego producenta być może zapłacimy więcej, ale będziemy się cieszyć z jej użytkowania przez wiele lat.