Łazienka

Jakie meble wybrać do nowoczesnej łazienki?

Łazienkę można urządzić na wiele sposobów. Coraz częściej decydujemy się na aranżację nowoczesną. Wnętrze takie jest przede wszystkim funkcjonalne, ale i estetyczne. Powinno być także uporządkowane, dlatego tak dużą rolę odgrywają meble do łazienki. Są one elementem nie tylko ergonomicznym i pozwalającym na wprowadzenie ładu do wnętrza, ale także i mającym wpływ na charakter łazienki.

 

Meble łazienkowe odporne na wilgoć

Łazienka jest specyficznym miejscem, w którym spotkać się możemy z wysoką wilgotnością, a także i wahaniem temperatur. Dlatego meble, jakie się tam znajdą powinny być na nią odporne. Nie mogą być to przypadkowe szafki, które nadają się także do salonu czy sypialni. Powinny być wykonane albo z drewna albo z płyt MDF, które to pokryte są lakierem lub folią i w ten sposób zabezpieczone przed działaniem wilgoci.

Ciekawą ofertę mebli łazienkowych znajdziesz tutaj www.lazienkiabc.pl/Meble-lazienkowe-c5

Nie każdy może pozwolić sobie no to by mieć w swojej łazience więcej mebli niż tylko szafka pod umywalkę. Ograniczenia wynikające z małego metrażu, sprawiają że meble, które znajdują się w łazience powinny być maksymalnie wykorzystane. Istotny jest pełen wysuw szafek, czy syfon, który nie zajmuje zbyt dużo miejsca.

Dzięki temu w szafce podumywalkowej, będzie można zmieścić znacznie więcej kosmetyków, środków chemicznych czy ręczników.  W przypadku, gdy w łazience znajdzie się tylko jeden mebel należy zwrócić uwagę na jego jakość i funkcjonalność!

nowoczesne meble łazienkowe

Co powinny posiadać meble nowoczesne?

Meble nowoczesne prócz odporności na wilgoć powinny być wyposażone w udogodnienia technologiczne. Z całą pewnością w każdej łazience sprawdzi się system cichego domyku, dzięki któremu z szafek można korzystać nie tylko bardziej dyskretnie, ale i drzwi czy szuflady są dłużej trwałe.

Ważnym elementem wszystkich mebli są uchwyty. W aranżacjach minimalistycznych sprawdzą się idealnie takie, które ich nie posiadają, wybór ich jest ogromny. W takim wnętrzu po prostu im mniej elementów ozdobnych tym lepiej. W nowoczesnych wnętrzach mogą pojawić się szafki z chromowanymi uchwytami – które będą kolorystyką nawiązywały do armatury czy profili kabin prysznicowych.