lustro w łazience
Łazienka

Lustro w łazience – jak ważna jest jego rola?

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki bez lustra. Zazwyczaj znajduje się ono w centralnym punkcie razem z umywalką, szafką oraz baterią i tworzy tzw. strefę umywalki, czyli swoiste centrum dowodzenia.

Przy lustrze spędzamy sporo czasu podczas różnych zabiegów higienicznych, a także robiąc fryzurę czy makijaż. Nie jest to jednak element wyposażenia, który spełnia tylko rolę praktyczną. Lustro bowiem jest idealną dekoracją łazienki i ma ogromny wpływ na ostateczny charakter wnętrza.

lustro łazienkowe

Lustro w małej łazience

W zależności od wielkości a także i stylistyki wnętrza, lustro może wyglądać znacznie inaczej. Im mniejsze wnętrze, tym większe powinno być lustro. Lustro nie tylko idealnie odbija światło, przez co ma wpływ na optyczne powiększenie, ale także i odpowiednio ustawione daje poczucie trójwymiarowości.

W małej łazience dobrze jest umieścić tak punkty świetlne, aby odbijały się w lustrze. Powinniśmy zadbać też o to, co się w nim odbija, gdy nie stoimy przed lustrem. Niekorzystnie wyglądają drzwi czy miska WC. Oczywiście mały metraż ogranicza nas w aranżacji. Ale jeśli mają być to drzwi, to warto zadbać o ich odpowiednią aranżację, tak aby wchodząc nie było widać zawieszonych kolorowych ręczników.

Ważna jest także rama. Aby wnętrze wydawało się jeszcze większe powinna być minimalna, a najkorzystniej gdy nie będzie jej wcale. Jednolita tafla bez widocznych cieć wprowadza harmonię a także i powiększa przestrzeń.

Sprawdź, ofertę luster łazienkowych – https://www.lazienkiabc.pl/Lustra-lazienkowe-c232

Lustro w łazience retro

Wystrój łazienek dziś często jest inspirowany poprzednimi epokami. Wnętrza takie są zazwyczaj bogato zdobione, pełne przepychu, złoceń. Lustro odgrywa bardzo ważną rolę i często to właśnie ono jest najważniejszym elementem dekoracyjnym. Lustro powinno mieć grubą, ciekawie zdobiona ramę. Może być ona złota, miedziana lub wykonana ze stali szczotkowanej.

Nie musimy ograniczać się tylko do jednego lustra. W strefie umywalki może znaleźć się jedno. Natomiast w pobliżu wanny można postawić duże lustro, w którym można się zobaczyć od stóp do głów.