Ceramika łazienkowa

Największe zalety misek WC stojących i wiszących

Dzisiejszy wybór misek ceramicznych WC jest dość szeroki. Wszystkie są projektowane z należytą dbałością o każdy detal. Dzięki temu są nie tylko idealnie wyprofilowane, ale i zaprojektowane w taki sposób, że łatwo zadbać o higienę. Na rynku są dostępne modele, które potrzebują małą ilość do spłukiwania. Takie są między innymi miski podwieszane z kołnierzem zamkniętym. Mimo że wybór jest duży, ciężko może być, podjąć decyzję o tym, która miska WC jest lepsza – stojąca czy wisząca? Poniżej krótka charakterystyka obu rozwiązań.

kompakt wc

Co warto wiedzieć o miskach WC stojących?

Jak już wyżej wspomnieliśmy, istnieje wiele rodzajów toalet. Jednym z praktycznych rozwiązań jest miska WC stojąca. Modelem najczęściej przychodzącym nam na myśl jest sedes kompaktowy. Występuje on w różnych wariantach. Jednak najpopularniejsza opcja to klasyka ze zbiornikiem z ceramiki, która jest montowana na muszli. Cechą charakterystyczną jest trwałość, a dla tych, którzy się liczą z kosztem zakupu, niespodzianką  może okazać się niska i atrakcyjna cena.

Spotyka się także dość ciekawe, ale nie mniej atrakcyjne propozycje muszli ceramicznych ze zbiornikiem plastikowym montowanym na górze lub nad samą muszlą. Rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o niskim metrażu, ponieważ w tym przypadku istnieje możliwość podłączenia i montażu muszli bardzo blisko ściany.

Co warto wiedzieć o miskach WC wiszących?

Miski wiszące, inaczej zwane miskami podwieszanymi, składają się ze stelaża, który służy do zabudowy lekkiej lub zabudowy ciężkiej. W tym drugim przypadku stosuje się owy stelaż pod płytę kartonowo-gipsową lub pod zabudowę w cegłach. Inne elementy składowe tego rozwiązania to przycisk spłukujący, deska, wsporniki dystansowe oraz mata wygłuszająca. Miska WC podwieszana jest bardzo estetyczna oraz trwała. Dzięki montażowi stelaża w ścianie zyskujemy większą ilość miejsca w łazience czy też toalecie.

Ten rodzaj misek częściej montuje się w domach urządzonych w nowoczesnym stylu. Niemniej jednak ze względu na możliwość łatwego utrzymania czystości, stosuje się je także w przestrzeniach publicznych. Spotkać je można w galeriach handlowych, kinach, teatrach czy supermarketach. Dzięki temu, że miska nie dotyka ziemi, sprzątanie staje się prostsze. Co ciekawe montaż miski WC wiszącej zwiększa optycznie przestrzeń w całym pomieszczeniu. W związku z tym łazienka staje się bardziej schludna i estetyczna. Większość misek posiada specjalne powłoki, które nie tylko pomagają utrzymać czystość, ale są także bardziej odporne na bakterie i wirusy, które gromadzą się podczas jej użytkowania. Nic więc dziwnego, że tak często są one wybierane w tych miejscach, w których przepływ ludzi jest spory

Bez względu na to, na jaki rodzaj miski WC się zdecydujemy, wybór powinien być uzasadniony osobistymi potrzebami i preferencjami. Wybierając odpowiednią miskę ceramiczną, należy się kierować jej cechami oraz możliwością montażu w pomieszczeniu.