zestaw prysznicowy
Armatura łazienkowa

Zestawy prysznicowe podtynkowe – zalety

Nowoczesna łazienka zazwyczaj jest minimalistyczna. To właśnie w takich wnętrzach sprawdza się powiedzenie, że mniej znaczy więcej. Wszystkie elementy wyposażenia powinny być estetyczne, nieprzytłaczające i właśnie minimalistyczne. Być może właśnie z tych powodów wybierane są podtynkowe zestawy prysznicowe.

To właśnie one potrafią wprowadzić do wnętrza całkiem innego charakteru, wyglądają niesztampowo, a także są niezwykle funkcjonalne. Podpowiadamy dlaczego podtynkowe baterie i zestawy prysznicowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

prysznic

Estetyczne baterie podtynkowe

Wiele osób uważa, że sam montaż baterii podtynkowej czy zestawu prysznicowego jest bardzo skomplikowany. Oczywiście jest on bardziej pracochłonny, niż w przypadku baterii montowanej natynkowo, jednak nie jest też tak pracochłonny jak się wydaje. Współczesne zestawy prysznicowe nie muszą znajdować się głęboko w ścianie www.lazienkiabc.pl.

Często wystarczy już ok 70 mm, by instalacja była możliwa. Wiele osób myśli też, że w razie jakiejkolwiek awarii trzeba będzie skuwać ścianę, by wyjąć wadliwą część. Po pierwsze podtynkowe baterie są dużo bardziej odporne na negatywne czynniki, takie jak działanie wody. Wszystkie elementy mechaniczne schowane w ścianie zabezpieczone są przed nie tylko wodą, ale i wieloma uszkodzeniami mechanicznymi.

Wiele nowoczesnych modeli posiada możliwość wymiany głowicy czy uszczelki bez kucia. Można to zrobić dzięki specjalnie wyprofilowanemu elementowi zewnętrznemu. Zaletą modeli podtynkowych jest też sposób pielęgnacji i czyszczenia. Mniej modeli podtynkowych oznacza w praktyce mniej czyszczenia ich.

Zestawy prysznicowe z termostatem

Zazwyczaj gotowe zestawy prysznicowe podtynkowe, wyposażone są w termostat. To właśnie dzięki niemu możliwe jest znaczne zmniejszenie zużycia wody. Podczas samego ustawiania optymalnej temperatury oraz siły wypływu nie musimy marnować wody.

Po uniesieniu uchwytu – wypływa woda w pożądanej przez nas temperaturze. Takie rozwiązanie jest nie tylko niezwykle komfortowe, to jeszcze bezpieczne, wtedy gdy z łazienki samodzielnie korzystają dzieci czy osoby starsze. Termostat zapobiega poparzeniom skóry, które mogą powstać na skutek kontaktu ze zbyt gorącą wodą.